CNK i Rondo ONZ – zmiany układu komunikacyjnego wokół stacji

17:29, 18 października 2013

W związku z budową przejścia podziemnego prowadzącego do stacji Centrum Nauki Kopernik oraz kolejnym etapem odtwarzania ronda ONZ – w najbliższy weekend kierowców czekają zmiany. Dotyczą one skrzyżowań ulic na Powiślu: Tamki z Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeża Kościuszkowskiego z Zajęczą oraz zachodniej jezdni al. Jana Pawła II.

Przewiązka na moście Świętokrzyskim

W nocy z soboty na niedzielę układ komunikacyjny głównych arterii Powiśla ulegnie zmianie. Ma to związek z budową korytarza pod północną częścią skrzyżowania, który połączony będzie z wejściem do stacji zlokalizowanym wzdłuż Wybrzeża Kościuszkowskiego.

Na odcinku od Wybrzeża Kościuszkowskiego do mostu Świętokrzyskiego ulica Tamka zostanie wyłączona z ruchu. Zwężone zostanie również Wybrzeże Kościuszkowskie z zachowaniem jednego pasa umożliwiającego skręt w kierunku mostu. Aby na niego wjechać kierowcy jadący ze Śródmieścia będą musieli skorzystać z objazdu. W ulicy Tamka wydzielony zostanie pas do skrętu w lewo – w ulicę Wybrzeże Kościuszkowskie, co oznacza, że teraz ruch na nim będzie się odbywał w przeciwnym kierunku niż dotychczas. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu do skrętu w prawo, bezpośrednio na most Świętokrzyski. Ponieważ odcinek ten był do tej pory jednokierunkowy – konieczne było wykonanie tzw. przewiązki, która umożliwi wjazd, niejako „pod prąd”, na wodną przeprawę.

Natomiast kierowcy jadący Wybrzeżem Kościuszkowskim z Żoliborza, na skrzyżowaniu z ul. Zajęczą będą mieli tylko dwie możliwości ruchu – skręt w lewo na most Świętokrzyski oraz skręt w prawo w ul. Zajęczą. By wrócić na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie poruszając się w kierunku Mokotowa będą musieli objechać ten odcinek korzystając z ul. Topiel, podobnie jak kierowcy jadący w przeciwnym kierunku.

Zachodnia jezdnia al. Jana Pawła II wraca na swój tor

Mamy też dobrą wiadomość dla kierowców poruszających się po Śródmieściu. Jezdnie położone po zachodniej stronie ronda zostaną przesunięte na docelowe miejsce – symetrycznie do wschodniej jezdni skrzyżowania. Do zakończenia robót drogowych w rejonie ronda pozostanie jedynie wykonanie połączeń al. Jana Pawła II z ul. Prostą i Świętokrzyską. Nowa organizacja zostanie wprowadzona w nocy z niedzieli na poniedziałek. Roboty zostaną przeprowadzone bez wstrzymywania ruchu w al. Jana Pawła II.

fot. www.um.warszawa.pl

06:00, 17 października 2013
07:31, 10 października 2013
06:00, 1 października 2013
06:00, 20 września 2013
16:33, 18 września 2013
06:00, 11 września 2013
12:02, 7 września 2013
16:15, 5 września 2013
14:00, 4 września 2013

Oferty pracy

  • Facebook