Mali Eksperci w Punkcie Informacyjnym

12:53, 10 kwietnia 2012

4 kwietnia gościliśmy w Punkcie Informacyjnym 20 dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej nr 168 w Warszawie. Poznały TBM-y, zasady bezpieczeństwa na budowie, a także zbudowały makietę centralnego odcinka II linii metra.

Na spotkanie przybyli specjalni goście z Metra Warszawskiego – funkcjonariusz Służby Ochrony Metra Konrad Kaźmierczak i jego niezwykły pomocnik – labradorka Beti wyszkolona do wykrywania ładunków wybuchowych. Pokazali dzieciom jak pracują: Beti odnalazła specjalnie na tę okazję przygotowany „materiał niebezpieczny”, a pan Konrad poinstruował dzieci, jak należy zachować się w sytuacji zauważenia tajemniczego pakunku, zagrożenia w metrze i jak korzystać z żółtego telefonu alarmowego.

Obejrzeliśmy prezentację o Kreciku, który nie przestrzegał zasad BHP obowiązujących na placu budowy. Dzieci przymierzały kaski i odblaskowe kamizelki, oglądały usztywnione obuwie i już niedługo doskonale wiedziały co poradzić roztargnionemu Krecikowi, żeby był bezpieczny podczas pracy.

Stworzyliśmy także trójwymiarowy model centralnego odcinka II linii metra: do kartonowych korpusów stacji dobraliśmy barwy przewodnie i własnoręcznie pomalowane nazwy stacji, ustawiliśmy znajdujące się w ich pobliżu zabytki oraz ustaliliśmy lokalizację Wisły. Obecna u nas Ania, Marysia i Małgosia (bo tak dzieci nazwały czwartego TBM-a, na cześć swojej wychowawczyni), a także chłopiec operujący „Wisłą” – jak w rzeczywistości nasze maszyny – podzielili się pracą i przy pomocy TBM-ów własnej roboty „wydrążyli” tunele, łącząc przygotowane już stacje.

Na koniec wszyscy podzielili się na grupy, by wziąć udział w quizie sprawdzającym znajomość informacji, które wspólnie odkryliśmy podczas zajęć. Po głośnej i ekscytującej rywalizacji wszystkie grupy zostały nagrodzone i obdarowane pamiątkowymi dyplomami Małego Eksperta Budowy II linii metra w Warszawie.


Organizacja zajęć

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że istnieje możliwość zorganizowania w Punkcie Informacyjnym zajęć poświęconych budowie centralnego odcinka II linii metra w Warszawie. Szkoły lub grupy indywidualne chętne do wzięcia udziału w zajęciach, prosimy o kontakt z naszym zespołem.

 

fot. Magdalena Lubieniecka, Anna Bartoń

Zobacz także:
ZAPROJEKTUJ SWÓJ TBM – warsztaty plastyczne w Punkcie Informacyjnym
Studenci Politechniki Warszawskiej na C09
Uczniowie też chcą wiedzieć jak powstaje II linia metra

12:02, 7 kwietnia 2012
14:49, 4 kwietnia 2012
14:22, 2 kwietnia 2012
14:41, 31 marca 2012
13:12, 30 marca 2012
17:46, 29 marca 2012
14:57, 21 marca 2012
17:40, 19 marca 2012
14:08, 17 marca 2012

Oferty pracy

  • Facebook