Zamknięcie ulicy Marszałkowskiej

17:56, 29 kwietnia 2012

Budowa stacji Świętokrzyska wkracza w kolejną fazę. Przez najbliższe 4,5 miesiąca budowniczowie II linii metra wykonają szereg skomplikowanych i wymagających prac podzielonych na liczne etapy. Powstanie m.in. strop stacji, który będzie znajdował się bezpośrednio pod skrzyżowaniem ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Wspomniane prace rozpoczną się demontażem nawierzchni asfaltowej, chodników wraz z sygnalizacją świetlną oraz torowisk tramwajowych. Nastąpi też przebudowa magistrali ciepłowniczej. Powstaną tymczasowe ciągi sieci gazowej i wodociągowej. Dla wzmocnienia gruntu pod tunelami I linii metra zastosujemy poziomy jet-grouting. Kontynuowane będą prace przy ścianach szczelinowych oraz baretach. Następnie wykonana zostanie część stropu górnego stacji wraz z otworem technologicznym do wybierania urobku. Przebudowana zostanie także sieć wysokiego napięcia. Końcowe etapy to asfaltowanie ul. Marszałkowskiej wraz z odtworzeniem torów tramwajowych.

Realizacja powyższych prac wiąże się z koniecznością ograniczenia ruchu w ulicy Marszałkowskiej od Ronda Dmowskiego do ul. Królewskiej. 2 maja na tym odcinku wstrzymany zostanie ruch samochodowy i tramwajowy, natomiast autobusy zmienią swoje trasy.

Więcej o zmianach linii autobusowych i tramwajowych. 

Plac budowy zajmie odcinek od ul. Moniuszki do ul. Rysiej. Od Pl. Bankowego do ul. Rysiej ruch zostanie zachowany w obu kierunkach – w miejscu tym zorganizowana zostanie zawrotka. Jednocześnie w ul. Marszałkowskiej na wysokości ul. Próżnej rozpocznie się także przebudowa sieci kanalizacyjnej. Ruch w ulicy Marszałkowskiej na odcinku od Ronda Dmowskiego do ul. Moniuszki również zostanie zachowany, z możliwością wjazdu w ulicę Widok, przy czym w ulicy tej odwrócony zostanie kierunek ruchu.

Warszawiacy będą mogli omijać zamknięty odcinek korzystając z al. Jana Pawła II oraz Wisłostrady. Przejezdne pozostaną ulice: Widok, Złota, Sienkiewicza oraz Rysia. Na pozostałych odcinkach zamkniętej Marszałkowskiej zorganizowane będą parkingi.

Na czas zamknięcia Marszałkowskiej zaplanowano również remont pobliskiego torowiska tramwajowego, a podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Placu Defilad zostanie zorganizowana Strefa Kibica.

                                                      

Mapy: www.um.warszawa.pl 

Zobacz także:
Kilometry sieci podziemnych
Rekordowa przekładka kanalizacji

18:40, 27 kwietnia 2012
17:13, 26 kwietnia 2012
11:26, 20 kwietnia 2012
12:46, 18 kwietnia 2012
15:16, 13 kwietnia 2012
13:31, 12 kwietnia 2012
15:35, 11 kwietnia 2012
12:53, 10 kwietnia 2012
12:02, 7 kwietnia 2012

Oferty pracy

  • Facebook